Nowości  Startupy  Spotkania    
 


Startupowiec.pl > WhitePress kupił GoodContent

2019-09-10 WhitePress kupił GoodContent

Platforma internetowa do zamawiania tekstów GoodContent została przejęta przez WhitePress.

GoodContent to platforma łącząca autorów tekstów z zamawiającymi. Copywriterzy piszą na niej dla zamawijających głównie tanie niespecjalistyczne teksty - np. pod pozycjonowanie (SEO).

"Do dzisiaj nasza oferta budowania contentu kierowana była do firm oczekujących specjalistycznych, eksperckich artykułów, okazuje się jednak, że na rynku jest spory popyt również na teksty opracowywane szybko i w niskich kosztach. Zakup platformy pozwala nam na realizację potrzeb szerszej grupy odbiorców i zwiększenie wolumenu sprzedaży." - powiedział Paweł Strykowski, prezes WhitePress.

Platforma GoodContent założył w 2015 roku Bartłomiej Tokarski i uzyskuje obecnie wartość sprzedaży na poziomie 180 tys. zł netto miesięcznie. Obecnie na platformie zarejestrowanych jest ponad 20 tys. autorów i ponad 3,5 tys. klientów. WhitePress planuje, że dzięki przejęciu platformy GoodContent w 2020 roku uda mu się wygenerować na niej obrót na sprzedaży treści na kwotę ponad 2,5 mln zł.

WhitePress to internetowa platforma umożliwająca reklamodawcom publikację artykułów płatnych na serwisach internetowych, blogach oraz profilach social media influencerów. WhitePress jest częścią polskiej Grupy NetSprint.

Startupowiec.pl na serwisach społecznościowych: